Kas ir mediācija un kādos gadījumos to izmanto?
2. novembris, 2020 pl. 11:09,
Nav komentāru
Mediācija ir brīvprātīgs process, kas tiek izmantots, lai atrisinātu konfliktsituāciju un abas iesaistītās puses varētu panākt uz savām interesēm vērstu rezultātu. Mediācijas procesā piedalās puses jeb personas, kuras vēlas atrisināt domstarpības, un mediators, brīvprātīgi izraudzīta fiziska persona, kura ir piekritusi vadīt meditācijas procesu. Šis ir veids, kādā var atrisināt ģimenes, darba, mantojumu, komerctiesību, nekustamā īpašuma un citus strīdus.
Mediācijas vēlamais rezultāts ir panākt vienošanos, ar kuru puses atrisina savas domstarpības un ko pēc tam var noformēt kā atsevišķu rakstveida dokumentu. Panākot savstarpēju vienošanos, ir iespējams noslēgt izlīgumu, kas tiek iesniegts un apstiprināts tiesā, atteikties no prasības vai pilnīgi/ daļēji atzīt to.
Izmantojot mediācijas procesu strīdu risināšanai, ir vairākas priekšrocības. Tas ir uz elastību un abu pušu interesēm balstīts risinājums. Tā kā tiesvedības procesi var ieilgt, izmantojot šādu domstarpību risināšanas veidu, tiek ietaupīts laiks un finansiālie līdzekļi. Ja abas puses panāk savstarpēju vienošanos vai atsauc prasība tiesā, tiek atmaksāti 50% no valsts nodevas.
Uzņēmums „A & B konsultāciju birojs” palīdzēs rast piemērotāko risinājumus domstarpību gadījumā starp darba devēju un darbiniekiem, strīda situācijā ar darījuma partneri vai starp ģimenes locekļiem.