2021. gada 11. februārī (plkst. 10:00 -13.30) - tiešsaistes
seminārs!
Skaidri definētiem darba kārtības noteikumiem ir būtiska nozīme
dažādu prasību un uzvedības noteikumu piemērošanā darba vietā.
Tajos tiek iekļauti tādi nozīmīgi darba organizācijas aspekti kā
darba laika uzskaite, darba samaksas izmaksas kārtība, darbinieku
uzvedības noteikumi un citas nianses. Ir svarīgi pārzināt darba
kārtības noteikumu struktūru un pamatnosacījumus, lai izvairītos no
neskaidrībām un iespējamiem strīdiem par darbinieka un darba devēja
tiesībām un pienākumiem noteiktos jautājumos.
Iegūt vērtīgu informāciju par darba kārtības noteikumu izveides pamatnosacījumiem, struktūru un to piemērošanu strīdus situāciju risināšanā, ir iespēja tiešsaistes seminārā „Darba kārtības noteikumi, to struktūra un pamatnosacījumi. Darba devēja tiesības piemērot disciplinārsodu”.
Daudzos uzņēmumos ārkārtas situācijas laikā darbinieki savus darba pienākumus veic attālināti un, mainoties nodarbinātības formām, tiek noteiktas jaunas darba aizsardzības prasības un to piemērošana darba formām. Darba aizsardzības likuma grozījumi paredz izmaiņas attiecībā uz pašnodarbināto un attālinātajā darbā nodarbināto drošību un veselības aizsardzību.
Darba devējam ir būtiski pārzināt darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības nianses, lai spētu plānot un uzraudzīt uzdevumus, mērķus citādāk nekā tad, ja darbs tiek veikts uz vietas birojā, kā arī spētu veidot un nodrošināt drošu darba vidi.
Darba vietā tiek pavadītas daudzas stundas, kas var atstāt
ietekmi uz darbinieku fizisko un mentālo veselību. Pēc Darba
aizsardzības likuma darba devējam ir pienākums nodrošināt veselībai
un drošībai nekaitīgus darba apstākļus, bet var rasties jautājumi,
ko drīkst pieprasīt no darbinieka darba aizsardzības jomā un kā
panākt to, lai darbinieks ievēro noteiktās aizsardzības
prasības.
2020. gada 11. novembrī (plkst. 10:00 – 12:30)
Veicot saimniecisko darbību, darba devējam ir jāspēj nodrošināt veselībai un drošībai nekaitīgus darba apstākļus. Lai to paveiktu, ir nepieciešams izveidot darba aizsardzības sistēmu, kas balstās uz Darba aizsardzības likumā noteiktajām prasībām. Tas ļauj nodrošināt darba aizsardzības vispārīgo principu ievērošanu, darba vides iekšējo uzraudzību, kā arī izveidot darba aizsardzības organizatorisko struktūru. Precīzi izstrādāta darba aizsardzības sistēma var samazināt iespējamo nelaimes gadījumu un arodslimību riskus.
Nereti var gadīties, ka, izstrādājot Darba aizsardzības sistēmu, tiek pieļautas kļūdas un nepilnības. Uzzināt par darba aizsardzības sistēmas izstrādes un organizēšanas principiem ir iespējams tiešsaistes seminārā: „Raksturīgākās kļūdas un trūkumi uzņēmuma DA sistēmā un tās darbības organizēšanā".
Par darba laiku ir uzskatāms laika posms no darba sākuma līdz beigām, kura ietvaros darbinieks veic noteiktos darba pienākumus. Darba devējam ir iespēja izvēlēties saimnieciskās darbības veidam un vispārējām biznesa interesēm piemērotāko darba laika organizācijas formu, kas tiek noteikta darba kārtības noteikumos, maiņu grafikos vai darba līgumā. Lai veiksmīgi spētu to integrēt, ir nepieciešama izpratne par darba laika organizēšanas principiem, par tiesiskā regulējuma piemērošanas aspektiem, lai spētu izvairīties no iespējamām problēmsituācijām.
Iegūt vērtīgu informāciju par darba laika organizācijas veidiem un to piemērošanas tiesiskajiem aspektiem ir iespējams LTRK Rietumzemgales nodaļas rīkotajā seminārā „Darba laika organizācijas veidi. Summētais darba laiks un maiņu darba laiks, ar to saistītās problēmsituācijas”.
Šeit var ievadīt papildus saturu. Ja papildus satura nav, tad šo bloku var noslēpt, nospiežot uz ikoniņas augšējā stūrī.